Nohy a zdravé nechtyMykóza nôh a nechtov je protivná, svrbivá, bolestivá a úplne nepríjemná choroba. Taktiež nazývaná tinea pedis, čo je hubová infekcia, ktorá prosperuje vo vlhkom, teplom a tmavom prostredí. Populárne chovné plochy pre tieto huby sú podlahy v kúpeľni a prezliekarni. Ako ich raz dostanete, začnú sa rozširovať vo vašej obuvi (obuv im poskytuje vlhkosť, teplo a tmu). Túto chorobu je ľahko dostať, no taktiež ľahko zničiť. Zaberie to iba trochu času a námahy.

Prezrádzajúce príznaky

Hľadajte suchú a svrbivú kožu s farebnými vyrážkami. Vaše chodidlo sa môže začať šúpať a vaša pokožka sa môže stať tvrdou a popraskanou. Tinea pedis nie len že svrbí, no taktiež môže byť bolestivá a produkovať pálivý pocit. Niekedy sa vám urobia pľuzgiere a dokonca môže vaša pokožka trochu krvácať.  (To teda nie je pekný obrázok!) Mykóza na nohách sa môže presťahovať z vašich nechtov a nôh až po slabiny a podpazušie. (Teraz je to ešte horšie.)

Liečba vašich nechtov a nôh

Najlepší spôsob ako sa zbaviť húb je prostredníctvom fungicídov. Krátky výlet do lekárne vám ukáže, že v ponuke je ohromné množstvo dostupných antimykotických produktov. Dôvod je dvojaký. Po prvé, atletická noha je veľmi bežná infekcia. Po druhé, pleseň na nechtoch je zapríčinená jednou alebo troma hubami: Trichophyton, Epidermophyton, Epidermophyton floccosum a Microsporum. Rôzne produkty liečia rôzne huby s rozličnými úrovňami úspechu. Všetky tieto fungicídy budú fungovať,  no niekedy možno budete musieť vyskúšať inú značku pre lepšie výsledky. Obrázky neliečenej nákazy nájdete tu.

Liečenie zaberie trochu času

Tinea pedis je tvrdohlavý „prevít“. Zaberie vám 4-6 týždňov k úplnému odstráneniu mykózy na nechtoch. Neprestávajte s aplikáciou fungicídov po dobu pár týždňov a nakoniec sa uistite, že pleseň je úplne preč.

Udržuj telo v suchu

Pamätajte, pleseň, ktorá je príčinou vašich vyrážok miluje vlhké prostredie. Nájdite si čas aby ste vysušili vaše nechty a nohy a s nimi súvisiace náležitosti.  Prevetrajte vaše topánky ak ich práve nemáte na nohách a raz za čas ich otočte. Zatiaľ choďte bez topánok.  Musíte začať milovať sandále! Po osprchovaní si dôkladne osušte vaše nohy. Skvelý je taktiež fén. Noste suché, čisté bavlnené ponožky, no nikdy ich nenoste dvakrát za sebou.

Starajte sa o topánky a ponožky

Noha s kvetom medzi prstamiMusíte sa o ne starať viac ako o vaše nohy. Fungicídy vo forme prášku sú dostupné pre topánky aj ponožky. Ak pleseň rýchlo nezabijete, rýchlo napadne vaše nechty na nohách a cyklus bude pokračovať.

Domáce výluhy

Ponorenie nôh na 10-15 minút do roztoku Epsomskej soli je zaslúžená pomoc pre vaše plesňou postihnuté nohy. Nejakí ľudia nedajú dopustiť na vysoko riedené bielidlo a vodné kúpele, octové kúpele, kúpele z čajovníkového oleja a kúpeľov s ústnou vodou. Všetky tieto kúpele poskytujú plesni „nepriateľské“ prostredie. Taktiež „čúranie“ na nohy je riešením. Ľudský moč obsahuje močovinu, ktorá bojuje s plesňou na nohách. Funguje to, no naozaj si chcete močiť na vlastné nohy? Hmm, je to na zamyslenie…

Vyhnite sa svrbeniu a šúpaniu

Ak ste si už raz prešli problémami s plesňou, snáď nebudete taký hlúpy a história sa nebude opakovať. Noste šľapky do sprchy, noste sandále bez ponožiek kedykoľvek môžete. Noste topánky a ponožky, ktoré dýchajú a vyhnite sa kontaktu s inými čo trpia mykózou. Rozšíri sa to ako požiar.

Môžete sa zbaviť atletickej nohy

Mykóza nôh je bolestivá, svrbivá, škaredá choroba zapríčinená hubami milujúce tmavé, vlhké prostredie. Najlepší spôsob ako bojovať s plesňou je prostredníctvom fungicídov, ktoré sú dostupné v podobe krémov a práškov. Máčanie nôh denne v soli, octe alebo olejovom roztoku tiež pomáha eliminovať huby. Zaberie to 4-6 týždňov ich vyhubiť, takže to vyžaduje trpezlivosť a pracovitosť. Dôležitou stratégiou je udržiavať vaše topánky a ponožky suché ak sa chcete zbaviť problémov s plesňou na nechtoch. Veľa šťastia pri útoku na atletickú nohu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *