Žena v šatáchKŕčové žily sú neatraktívne a často bolestivé. Koreň problému je dedičnosť alebo problémy s nadváhou. Veľmi znepokojujúce sú kŕčové žily spôsobené obehovými problémami – poraďte sa s lekárom, ak sa u vás rozvinú.

Kŕčovým žilám sa dá predísť. Udržiavanie správnej telesnej hmotnosti a cvičenie vám pomôže znížiť ich vývoj – vhodné cvičenia môžu byť najlepšou prevenciou, a tiež najlepšou obrannou stratégiou proti kŕčovým žilám.

Skvelým cvičením je chôdza – minimálne 30 minút denne. Prispeje to k zlepšeniu cirkulácii krvi v dolnej časti tela, zdatnosti svalov a udržiavaniu zdravých žíl. Noste dobrú, podpornú obuv a začnite pomaly s chodiacim programom. Ak začnete s cvičebný programom prirýchlo, môže to privodiť zranenie, preťažiť svaly a to môže znamenať predčasné prerušenie programu.

Ďalším výborným cvikom je plávanie. Podporuje cirkuláciu krvi v celom tele, tiež posilňuje a buduje svaly tam, kde je to najpotrebnejšie. Cirkulácia krvi dolnej časti tela sa zlepší prostredníctvom vodného aerobiku alebo behu v bazéne.

Je niekoľko spoľahlivých vecí, ktoré po ich vykonaní zlepšia odtok krvi zo žíl buď na konci dňa alebo po cvičení. Napríklad: ľahnite si na zem a nohy vyložte za stoličku alebo oprite o stenu po dobu minimálne 2 minút. Zdvihnutím nôh nad úroveň srdca sa odplaví krv z napuchnutých žíl.

Môžete nadvihnúť nohy aj pri sedení v kresle, pričom chodidlá budú nad úrovňou bokov. Skúste si ľahnúť na zem a ruky dať buď pozdĺž tela alebo pod váš sedací sval, potom nadvihnite nohy a začnite „bicyklovať“ – úžasné cvičenie na zníženie tlaku a zvýšenie toku krvi v žilách.

Pri ďalšom cvičení si ľahnite na chrbát a koleno dostaňte na úroveň pŕs (držte si oboma rukami priestor pod kolenom) a hýbte s chodidlom hore, dole a rotujte s členkom. Tento cvik opakujte vymenením nôh.

Statické státie na dlhý čas a namáhavé aktivity zvyšujú šancu vzniku kŕčových žíl. Energické bicyklovanie alebo jogging a high impact aerobik by ste mali vynechať, nakoľko zvyšujú krvný tlak, čo má za následok zhoršenie kŕčových žíl a limitovaný odtok krvi zo žíl.

Ak je dlhé státie nevyhnutné, potom sa pohybujte a skáčte na prstoch niekoľkokrát každú hodinu k zlepšeniu cirkulácii krvi. Skúste sa tiež často prechádzať. Doma, po dlhom dni, nadvihnite nohy na minimálne hodinu aby krv odtiekla zo žíl na nohách.

Tieto denné cvičenia slúžia ako prevencia pred zhoršením kŕčových žíl a prispievajú k zdravému životnému štýlu.

6 spôsobov ako skryť kŕčové žily

CvičenieTrápia vás kŕčové žily a ste preto menej sebaistý? Nebojte sa, existuje mnoho spôsobov ako vaše nevzhľadné žily skryť. Tu je niekoľko rád ako na to:

Make-up nôh

Ak nemáte veľké kŕčové žily a chcete ich ukryť, určite by ste mali zvážiť make-up nôh. Navštívte obchod s make-upom a kúpte si jeden z krycích make-upov. Aby sa make-up ľahšie absorboval a mal prirodzenejší vzhľad, zmiešajte ho s vašou telovou vodou.

Noste dlhé sukne

Tie škaredé varixy sú na vašich stehnách? Mali by ste nosiť dlhé sukne. Pre ideálne výsledky používajte sukne, ktoré držia tvar a ostanú na jednom mieste bez ohľadu na to ako sa pohybujete. Ak nemáte dlhú sukňu, oblečte si krátku no skombinujte ju so silonkami alebo vysokými topánkami.

Špeciálne silonky

Tieto silonky sú vyrobené nie len k skrytiu nevzhľadných žíl, no tiež k ich minimalizovaniu. Pre ideálne výsledky si zaobstarajte silonky vo farbe vašej pleti. Ak sú kŕčové žily veľké a ľahko spozorovateľné, choďte do čiernych alebo tmavých odtieňov.

Sprejové opaľovanie

Toto je ideálne počas leta. Skvelé na opálení je to, že je prírodné. Môžete jednoducho prispôsobiť jeho intenzitu tak, aby ste skryli žily a nedokonalosti tela, ktoré vás trápia. Ak neviete zohnať sprejové opálenie, mali by ste hľadať opaľovacie gély a krémy.

Sarong

Milujete chodiť na pláž ale bojíte sa, že ľudia si všimnú vaše metličkové žily? Skúste sarong. Skvelá vec na sarongu je tá, že je farebný, a tak ľahko zminimalizujete viditeľnosť žíl. Taktiež je tento outfit tenký, čo dovolí slnku preniknúť skrz. No nie je to skvelé?

Nohavice

Nohavice sú módne, a tiež pomáhajú jednoducho zakryť problémové žily. Počas leta by ste mali skôr nosiť trojštvrťové nohavice.

Zhrnutie

To bolo niekoľko spôsobov ako môžete zakryť nevzhľadné kŕčové žily. Aj keď tieto spôsoby fungujú efektívne a prinesú výsledok, ktorý hľadáte, majte na pamäti, že varixy sa môžu zhoršiť a ohroziť váš život. Preto by ste ich mali liečiť čo najskôr. Pre ideálne výsledky, skúste prírodné liečebné metódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *